זה הזמן לבדק-בית >>

         אימון לזוגיות

אימון אישי לזוגיות

ענת, רווקה בת 34, בעלת משרה בכירה וטובה מצאה עצמה שוב בזוגיות לא נכונה עבורה.

מאת שרונה אבירם

חיפוש הזוגיות של ענת(שם בדוי) – סיפור אמיתי!

ענת, רווקה בת 34, בעלת משרה בכירה וטובה מצאה עצמה שוב בזוגיות לא נכונה עבורה. היא העידה על עצמה שיש לה נטייה להידבק לגברים הכי בעייתיים והכי פחות מתאימים לה מבחינת מה שבאמת הייתה רוצה למצוא בבן זוג לחיים.
ענת הרגישה מתוסכלת ולא מסופקת בתוך הזוגיות הזו אך נמנעה מלסיים אותה. היא חששה למצוא את עצמה שוב לבד.
היא כבר החלה להאמין שאולי לא תמצא זוגיות מתאימה יותר ומכיוון שרצתה להקים משפחה, אף שקלה לעשות זאת עם אותו הבחור. שיקול קצת קר משום שידעה שלקשר הזה אין עתיד ארוך טווח.
ענת, שיודעת לנהל עובדים ויודעת לעמוד על שלה במקום עבודתה, לא מצליחה לנהל קשרים אינטימיים מתוך מקום של בטחון, עוצמה ובחירה. התנאי להיווצרות קשר זוגי בחייה תלוי כמעט לחלוטין ברצונו של הפרטנר שמולה. אם הוא רוצה בה זה כמעט תמיד מספיק כדי שתהיה עימו.
בתוך התהליך עלה שגם ביחסים עם הוריה היא איננה מצליחה להביע את רצונותיה ומתוסכלת תמידית מהתערבותם בחייה ומהביקורת האין סופית שהם מפנים כלפיה. מאחר ושינוי התנהלותה בתוך הקשר הזוגי היה מאיים מדי בשלב זה עבורה הוחלט כי נעבוד על יחסיה עם הוריה. ענת תיארה את המצב הרצוי מבחינתה במערכת היחסים הזו ומה עליה לעשות אחרת כדי להגיע לשם. עבדנו על תפיסות העולם שניהלו אותה, תפיסות שהיוו אמיתות מוחלטות עבורה והגמשנו אותם. הדרך בה היא רואה את הדברים התרככה והגבולות המקובעים שיצרה לעצמה נפתחו לכדי נקודות מבט נוספות וחדשות. מצב זה הכשיר את הקרקע לשנות את התנהגותה בתוך הקשר עם הוריה. היא למדה להגדיר לעצמה ולבטא את רצונותיה, למדה להעמיד גבולות בתוך הקשר, לדבר על דברים שמפריעים לה ולהציע פתרונות לשינוי. היא למדה גם להסתכל על הוריה מתוך עולמם שלהם ולהבין את השקפתם על העולם, ומתוך הבנה זו להיות פחות ביקורתית ויותר חומלת ומבינה.
תובנות חדשות אלו אפשרו לה לייצר שיח חדש עם הוריה ממקום של בטחון עצמי, ומתוך החלטה על סוג הקשר שהיא מבקשת לקיים עימם. הוריה הגיבו לביטחון החדש שהפגינה ושינו את התנהגותם כלפיה.
בשלב זה, לאחר שחוותה איך הגדרה ברורה שלה את מערכת היחסים עם הוריה שינתה את הקשר, היא הייתה בשלה לעבור לעבוד על הקשר הזוגי שלה. מהר מאוד היא ויתרה על הבחור שפשוט לא ענה על אף אחת מהגדרות שלה ופנתה לחיפוש זוגיות חדשה ממקום בטוח, אקטיבי ולא מתפשר. היא משכה לחייה בדיוק את מה שרצתה. היא חיה בזוגיות מאושרת ובדרך להקמת משפחה.
עם אילו בעיות במערכות יחסים את מתמודדת? האם הגיע הזמן לשפר ולהיות מאושרת יותר?

״הילד הזה מוציא אותי מדעתי!״ - ככה התחילה השיחה הטלפונית הראשונה שלי עם שרון.

המשך קריאה >>

ענת, רווקה בת 34, בעלת משרה בכירה וטובה מצאה עצמה שוב בזוגיות לא נכונה עבורה.

המשך קריאה >>

פנו אליי

נגישות
סגור