אימון צוותי עבודה

אם בכוונתך להקים עסק וברצונך לגבש את העובדים לכדי צוות יעיל ונאמן, או שבבעלותך עסק שדורש ייעול ארגוני ושיפור תפוקה  – הגעת למקום הנכון. אימון לקבוצת עבודה הוא הדרך הבטוחה והקצרה לקדם יעדים. זה הזמן להתאמן על שיפור קבוצת העבודה שלך

מהו אימון לקבוצת עבודה?

אימון קבוצות עבודה נועד לשפר את תפקודה של קבוצת עובדים בארגון, שלהם יעד משותף.
בתהליך אימון קבוצות עבודה מושם הדגש על גיבוש העובדים שלך לכדי קבוצה בעלת יעדים ומטרות משותפות, מטרות אותן הגדיר המעסיק. בתוך המרחב המוגדר הזה, ניתן גם מקום וביטוי לקידום היעדים האישיים של חברי הקבוצה, כך שכל אחד מהם יפתח מחויבות לתהליך מתוך מקום אישי הנוגע לו.

אימון בקבוצה יוצר אינטימיות והכרות עמוקה יותר עם שאר המשתתפים, מה שמוביל להידוק הקשרים, למחויבות, לתמיכה, לעזרה הדדית, לפתרון סכסוכים, ומכאן, ליצירת קבוצת עובדים יעילה המקדמת את הארגון שלך.

חברי הקבוצה שעוברים את התהליך, שומעים את דברי האחרים, ונתרמים מהלמידה המשותפת. מתקיים סיעור מוחות, מעלים מגוון של רעיונות ופתרונות לבעיות קיימות, מתייעצים ולומדים לנהל שיח מקדם ומכבד, התורם לקידום התרבות הארגונית ומחזק מערכות יחסים קיימות.

התהליך הקבוצתי מאפשר מרחב שהוא גם בטוח וגם מאתגר. המאמן המנחה את התהליך חושב לעומק על הדברים שנאמרים, רואה מנקודת ראות מקצועית ואובייקטיבית את התמונה הרחבה, ומשלב את המידע העולה מחברי הקבוצה לתובנות משותפות. המפגש מספק צפייה באחרים, קבלת השראה מהם ואף קבלת תמיכה למי שצריך.

מתי כדאי להזמין אימון קבוצת עבודה?

  1. כאשר אתה מקים עסק חדש או אגף חדש בעסק קיים, ורוצה להתוות לעובדים נהלים ומדיניות ארגונית ברורה. האימון מגבש קבוצת אנשים זרים יחסית לכדי צוות.
  2. אם יש לך עסק ותיק המבקש לפתור בעיות קיימות או לייעל את תהליכי העבודה בו. האימון:
    • מסייע לצוות להעלות פתרונות חדשים לבעיות קיימות בעסק.
    • מסייע לצוות שלך ללמוד איך לעבוד כקבוצה מגובשת ולהתייעל.
    • מהווה זרז לשינוי, שהיה יכול להיות איטי יותר אלמלא האימון, ובכך חוסך לך זמן וכסף.
    • יוצר קשר עמוק יותר בין חברי הקבוצה, קשר המוביל לרמות מחויבות ועזרה הדדית גבוהות יותר בעת מילוי משימות.

אימון לקבוצת עבודה, השקעה שמחזירה את עצמה

כל עסק שואף להתייעל ולהגיע לניצול מקסימלי של המשאבים העומדים לרשותו תוך מקסום ההכנסות ומזעור ההוצאות. עסקים מוצלחים מצליחים ליצור רווח מקסימלי מבלי לרדת באיכות המוצר או השירות שהם מספקים.

במרבית העסקים המשאב האנושי הוא אחת ההוצאות הכבדות ביותר למעסיק, ויש לייעל את התפוקה שלו ולמקסם את יכולותיו במידת הניתן. בעסקים נותני שירות, יכולתו של העובד להיות חלק מקבוצה יעילה ומגובשת שלה דפוסי עבודה נכונים ונהלים ברורים, כמו גם נאמנותו של העובד לארגון ולחבריו לעבודה, שלא לדבר על יכולתו לתת שירות איכותי ללקוח, יקבעו במידה רבה את רמת ההכנסות של הארגון. יכולות אלו ישפיעו באופן ישיר גם על כמות הלקוחות החוזרים לרכישות נוספות בעסק, ועל כמות ההפניות של לקוחות חדשים אליו.

אימון קבוצות עבודה עשוי במידה רבה לייעל את פעילות העובדים, ויגבש אותם לקבוצה שחבריה מסייעים זה לזה בנתינת שירות איכותי ללקוח שלך.

פנו אליי

נגישות
סגור