זה הזמן לבדק-בית >>

         גיבוש קבוצות עבודה

הגדלת הכנסות העסק עם אימון קבוצות עבודה

האם ניתן להגדיל את הכנות העסק באמצעות אימון קבוצות עבודה?

02.09.15 מאת ישראל ישראלי

האם ניתן להגדיל את הכנות העסק באמצעות אימון קבוצות עבודה?

הצלחה של עסק מתבססת על יכולתו לספק שירות או מוצר בצורה טובה לקהל היעד.

יש לקחת בחשבון שמי שמבצע בפועל את התהליכים הוא צוות העובדים.
כדי שעובד יוכל לספק את השרות הטוב ביותר ולתפקד ברמה האופטימלית מבחינת המעסיק, עליו להכיר היטב את השירותים ו/או המוצרים שהעסק מספק כמו גם לקיים קשרים תומכים עם חבריו למקום העבודה.
אינך יכול לצפות מעובדיך שיבצעו את מלאכתם ברמה גבוהה אם לא עברו תהליך הכשרה מקצועי.
ההכשרה צריכה להתבצע בכמה רמות: החל מהדרך שבה עונים העובדים לטלפון, מקבלים הזמנה, קובעים פגישות ועד יכולתם לבצע מכירה מורכבת.
כפי שנאמר, ביצועיו של העובד האינדיבידואלי כרוכה ביכולתו לעבוד כחלק מקבוצה.
ככל שהצוות יהיה מיומן יותר, מגובש סביב מטרות ברורות וניתנות למדידה, כך תגבר יעילותו בביצוע המשימות שהוגדרו לו, מה שיבוא לידי ביטוי בהכרח ברווחיות העסק.
בתהליך אימון הקבוצה מגבשים את צוות העובדים סביב מטרות משותפות ומוגדרות מראש על ידי בעל העסק, אך לא פחות חשוב מכך, גם סביב מטרה אישית לכל אחד ואחד מחברי הקבוצה. יש למצוא את גורם המוטיבציה אצל כל אחד מהחברים כדי לגייסו לתהליך בצורה הטובה והאפקטיבית ביותר.
משכורת, גבוהה ככל שתהיה, איננה תמריץ מספיק מבחינת העובד ואיננה יוצרת בהכרח נאמנות לעסק. פעמים רבות דווקא איתור ועבודה על גורם מוטיבציה אישי בנוסף על השתייכות לקבוצה תומכת, מהווה תמריץ גדול יותר.
בתוך התהליך נוצרת היכרות ממקום אישי יותר, חשוף יותר, שבדרך כלל לא באה לידי ביטוי ביום יום. נוצרים קשרים אישיים וקרובים יותר, קשרים המאפשרים תמיכה והתגייסות הדדית. התגייסות זו משרתת את צרכי העסק. מאוסף של אנשים זרים העובדים זה לצד זה נוצרת קבוצה מגובשת ותומכת העובדת זה עם זה.
לבעל העסק, מוכשר ככל שיהיה, אין בדרך כלל את המיומנות לאמן את צוותי העבודה או אפילו את הזמן לעשות זאת.
יתרה מכך, נוכחותו כחלק מהקבוצה ועמדת הסמכות שלו כלפיה אינם מאפשרים לעובדים להיפתח לתהליך בצורה מלאה בין אם כתוצאה מתחושת אי נוחות או אפילו מחשש לפרנסתם.
כאן נמצא היתרון הגדול של מאמן קבוצות מקצועי, שהוא גורם חיצוני לקבוצה, ולפיכך מהווה גורם אובייקטיבי ניטרלי, שעשוי לגשר בין הצדדים בדיון, להבליט נקודות חוזק ולעבוד על נקודות חולשה.
תרומתו של תהליך אימוני מסוג זה, עשויה לייצר את נקודת המפנה שחיפשת לעסק שלך.

״הילד הזה מוציא אותי מדעתי!״ - ככה התחילה השיחה הטלפונית הראשונה שלי עם שרון.

המשך קריאה >>

ענת, רווקה בת 34, בעלת משרה בכירה וטובה מצאה עצמה שוב בזוגיות לא נכונה עבורה.

המשך קריאה >>

פנו אליי

נגישות
סגור